Stomatologia dziecięca

Zadbamy o uzębienie Twojego dziecka,

Wykonywane świadczenia dla dzieci:

  • Wizyta adaptacyjna z badaniami kontrolnymi co 6 miesięcy
  • Leczenie mlecznych i stałych zębów
  • Lakowanie zębów stałych w odcinku bocznym (6 ki, 7 ki) zaraz po ich wyrznięciu, aby zabezpieczyć bruzdy przed próchnicą
  • Lakierowanie zębów stałych i mlecznych co 6 miesięcy, aby utrzymać prawidłowe pH w jamie ustnej w sytuacjach, kiedy dziecko nie ma jak umyć zębów
  • Impregnacja zębiny (lapisowanie)
  • Fluoryzacja domowa i kontaktowa (egzogenna)
  • Profesjonalne czyszczenie zębów mlecznych i stałych
  • Remineralizacja szkliwa zębów stałych

Co zrobić, aby wizyta u dentysty zakończyła się sukcesem, a dziecko z radością przychodziło na wizyty kontrolne co 6 miesięcy?
Należy rozmawiać z dzieckiem – przed wizytą u dentysty, to obowiązek rodzica, aby bardzo przyjaźnie nastawił dziecko do wizyty adaptacyjnej i do leczenia. Warto wyjaśnić w jakim celu idziemy do gabinetu wraz z opisem obrazowym samych pozytywnych wrażeń jakich rodzic, opiekun doświadczył podczas wizyt.

W rodzinnym gronie można bawić się z dzieckiem w dentystę, tak aby dziecko przyzwyczaiło się do otwierania buzi, liczyć ząbki i poczytać książeczkę o wizycie w gabinecie stomatologicznym.

Wybór gabinetu i odpowiedniego lekarza dentysty również jest kluczowy. Gdyż ten obraz na długo pozostaje w myślach małych pacjentów.

Wypracowanie odpowiednich nawyków higienicznych i dietetycznych u dziecka jest kluczem do sukcesu, gdyż gwarantuje zdrowie jamy ustnej do późnych lat życia. To najlepsza inwestycja w zdrowie jaką rodzic może dać swym ukochanym dzieciom.

Zapraszamy małych pacjentów od 0-18 miesiąca życia na wizytę adaptacyjną, aby dziecko zapoznało się z gabinetem, personelem medycznym i z nowymi urządzeniami. Wtedy już pierwsze etapy leczenia sprawą radość dziecku, gdy może już aktywnie uczestniczyć w procesie leczenia, na przykład poprzez wybór koloru wypełnienia, ma wtedy wrażenie, że współuczestniczy w podejmowanych decyzjach. Warto wybierać odpowiednią porę w ciągu dnia, w której dziecko jest wypoczęte i jest gotowe do współpracy, a wtedy dziecko po wizycie w Naszym gabinecie dostaje nagrodę, co jest wspaniałą motywacją do dalszych spotkań w gabinecie stomatologicznym z uśmiechem na twarzy.

pedo

wyk.zabiegi.stom.dziecieca

Zapraszamy Państwa z wielką radością na wizyty adaptacyjne i dalsze leczenie Waszych dzieci.

 

Publikacje w mediach: