Ortodoncja

wyk. zabiegi - ortodoncja - zastąpić to, które jest teraz

Proste zęby to ładny uśmiech, ale przede wszystkim prawidłowa relacja zębów górnych z dolnymi, ale też zmniejszenie ryzyka wystąpienia choroby przyzębia.

„Wyprostowane” zęby łatwiej oczyszczać i chronić przed próchnicą. Pacjentem ortodontycznym może zostać każdy bez względu na wiek. Wady zgryzu korygować można nie tylko u dzieci i młodzieży, ale również u dorosłych. Stosować można dwa rodzaje aparatów:
ruchome (wyjmowane z jamy ustnej przez pacjenta)
stałe (na stałe przymocowane do zębów pacjenta na okres czasu leczenia).

Leczenie aparatami ruchomymi:
Zaleca się je głównie dla dzieci pomiędzy 4. a 12. rokiem życia, a więc przed zakończeniem wymiany zębów mlecznych na stałe. Aparat ruchomy należy nosić co najmniej 4 do 6 godzin w ciągu dnia oraz zakładać na noc. Skuteczność całego leczenia zależy przede wszystkim od współpracy dziecka ponieważ wymaga systematycznego noszenia aparatu.

Leczenie aparatami stałymi:
Zaleca się je zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych w każdym wieku. Elementy aparatu mocuje sie na zębach na czas leczenia za pomocą specjalnych klejów. Aparat działa więc przez 24 godziny na dobę co jest jego największą zaletą. W trakcie leczenia zęby i aparat muszą być dokładnie czyszczone po każdym posiłku i przed snem. Zaleca się również profesjonalne oczyszczanie w gabinecie stomatologicznym.

Jak wyprostować zęby „niewidocznym aparatem”?
polecamy Naszym pacjentom aparat lingwalny mocowany od środka jamy ustnej, którego nie widać.

 

orto1
orto

plytka_nansa

luk_podniebienny

orto3

zz wyk.zabiegi.ortodoncja

Zapraszamy tych pacjentów, którzy chcą mieć zdrowy i piękny uśmiech!

 

Publikacje w mediach: